Projektavimas

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės su sandėliavimo paskirties ir administracinės paskirties pastatais V. A. Graičiūno g. 36d, Vilniuje, Statybos projektas

Pavadinimas: Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės su sandėliavimo paskirties ir administracinės paskirties pastatais V. A. Graičiūno g. 36d, Vilniuje, Statybos projektas
Faktai: Užsakovas Paslaugos Metai
UAB „VAATC“ Techninis projektas

Darbo projektas

2021
Apie projektą: Didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelės paskirtis yra surinkti tas komunalines atliekas, kurios negali būti pilamos į gatvėse statomus konteinerius. Numatomas aikštelėje priimamas atliekų kiekis – 40 000 t/m, iš jų pavojingų atliekų kiekis – 4 t/m.

Projekto sprendiniai apima sklypo dalį į pietryčius nuo dabartinės aikštelės. Projektu numatoma esamos atliekų rūšiavimo aikštelės praplėtimas, vidiniai privažiavimo keliai, aikštelės darbuotojų ir lankytojų transportui, pėsčiųjų takai, sandėliavimo ir administracinės paskirties pastatai. Atliekų rūšiavimo aikštelė plečiama į pietryčius nuo esamos dalies. Aikštelėje numatomi atliekų rūšiavimo boksai, iš surenkamų betoninių modulinių elementų. Šiaurės rytinėje aikštelės dalyje – sandėliavimo paskirties pastatas. Administracinės paskirties pastatas projektuojamas arčiausiai naujo įvažiavimo į sklypą. Lankytojams skirtoje aikštelėje numatoma elektromobilių įkrovos vieta. Žmonių su negalia automobiliams numatytos dvi vietos arčiausiai įėjimo į administracinės paskirties pastatą. Įrengiami įspėjamieji ir vedliniai paviršiai judėjimo trasose.

Objekte numatoma įrengti dvi fotoelektrines, kurių darbas numatomas į bendrą elektros paskirstymo tinklą. Komercinė elektros apskaita turės būti dvipusė – su galimybe apskaityti sunaudojamą ir generuojamą perteklinę elektros energiją. Pravažiavimo keliams ir aikštelei numatomas valdymas būvio jutiklių pagalba. Šviestuvai tamsiu paros metu, kai nevyksta judėjimas, švies 10–30 % viso savo pajėgumo. Kai bus fiksuojamas judėjimas (transporto arba žmogaus) šviestuvai įsijungs pilnu pajėgumu 100 %. Transportui pravažiavus ar žmogui praėjus po tam tikro laiko šviestuvai priges iki 10–30 % savo pajėgumo.